لذت زندگی

لذت زندگی

 لذت برای هر برهه از زندگی انسان چه در کودکی چه درجوانی و چه در پیری معنای خودش را دارد.

مثلا بچه که بودیم لذتمان بازی و یا داشتن اسباب بازی بود، بزرگتر که شدیم لذت را در دوستی با دیگران جستجو کردیم همچنان که بزرگتر میشویم احساس میکنیم لذت در زندگی مان معنای مستقل بودن و یا به عبارتی سرو سامان گرفتن پیدا میکند و وقتی به پیری میرسیم لذت داشتن اندوخته ها و کسانیکه به نوعی مرهم و مونس مان می باشند هستند.

ولی امروز قبل از نوشتن این پست به زیارت اهل قبور رفتم و به کسانی برخورد کردم که شاید بهترین لذت ها را در دنیا برده باشند ولی از آنها فقط یک تکه سنگ قبر باقی مانده بود.

کسانی که روزی من آرزو داشتم با آنها عکس بگیرم و یا ازشون امضا داشته باشم .

با خودم گفتم تو چه لذتی از زندگی میخواهی ببری که همان لحظه بیاد فرمایش مولای متقیان حضرت علی (ع) افتادم که فرمودند:

” لذتی که در عفو  و بخشش هست در انتقام نیست .”

با این توضیح خواستم بگم بچه ها این فرصت های خوب جوانی را از دست ندیم همانجوری که خودمون اشتباه میکنیم و انتظار عفو داریم در مورد دیگران نیز چنین باشیم.

لذا امیدوارم حالا که ماه رمضان به پایان رسیده فصل تازه ای در نگاه و روابط ها بوجود بیاد و اگر اشکال و اشتباهی از هر سو رخ داد به بزرگواری خدای مهربان ببخشیم.

این است لذت زندگی

Thursday, September 22, 2011

19:00:51

/ 2 نظر / 4 بازدید
محک

سلام خوبین ؟ امیدوارم خدا همه اهل قبور رو هم نشین خودش کنه ... اره کاش هیچ کینه ای در دنیا نباشه .. همیشه موفق باشی دوست خوبم

محک

سلام دوست خوب و همکار دور خوبی خوشی سلامتی ...پست اخر بلاگم رو تقدیم کردم به بهترین دوستانم امیدوارم که همیشه و همه وقت موفق باشی و از پست اخرم خوشت بیاد همین